ارائه دستاوردها و تجربیات موفق پروژه مدیریت جامع حوزه آبخیز و منارید استان خراسان شمالی به اساتید و دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه فردوسی مشهد

پیرو درخواست دانشگاه فردوسی مشهد به مناسبت هفته پژوهش، دستاوردها و تجربیات موفق پروژه مدیریت جامع حوزه آبخیز و ترسیب کربن خراسان شمالی در حوزه توسعه روستایی در مورخه ۹۸/۰۹/۱۸، توسط دکتر فرامرز( معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و مدیر اجرایی استانی پروژه مدیریت جامع و منارید خراسان شمالی)، دکتر بهزادفر(مشاور رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی)، مهندس سفیدگران(رئیس اداره آموزش ترویج و مشارکتهای مردمی و کارشناس مسئول پروژه منارید و مدیریت جامع حوزه آبخیز ) و مهندس یزدانی (رئیس اداره بیابان و مدیر اجرایی استانی پروژه ترسیب کربن) در حضور خانم دکتر بوزر جمهوری( مدیریت مطالعات جغرافیایی روستایی دانشکده ادبیات) اساتید و دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه داده شد.
دکتر بهزادفر گفت: برنامه ریزی منطقه ای سطح ما بین برنامه ریزی محلی و ملی است و شاید بدون برنامه ریزی منطقه ای دو سطح دیگر برنامه ریزی نتواند با یکدیگر هماهنگ گردند. این سه سطح با یکدیگر و با پوشش همزمانی می توانند شرایط توسعه و تعامل فضایی را محقق گردانند. رهیافت برنامه ریزی منطقه ای یک نگرش جدید در علوم برنامه ریزی محسوب می شود.
در ادامه دکتر فرامرز ضمن ارائه کامل مدل پروژه منارید و مدیریت جامع حوزه آبخیز، اثرات اجرای این پروژه در روستاهای هدف را تشریح کرد. دکتر فرامرز افزود: از مهمترین اثرات پروژه می توان به افزایش سطح آگاهی و مسئولیت پذیری جوامع محلی در برنامه ریزی، اجرا و مدیریت پروژه های مشارکتی در راستای حفظ منابع طبیعی و توسعه روستایی اشاره کرد.
مهندس یزدانی نیز تجربیات موفق پروژه تعمیم ترسیب کربن خراسان شمالی و اثرات آن بر توسعه روستایی را به طور کامل تشریح کردند.

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *