برگزاری کارگاه آموزشی جنگلکاری مشارکتی از محل صندوق توسعه ملی در روستای یالانچی-شهرستان مانه و سملقان

این کارگاه در آذرماه سال ۱۳۹۸ با حضور جمعی از اهالی روستای یالانچی-پایلوت پروژه مدیریت جامع حوزه آبخیز خراسان شمالی و کارشناس جنگل اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مانه سملقان (مهندس سبحانی)، با هدف آموزش جنگلکاری مشارکتی برگزار شد.
آقای مهندس سبحانی ضمن تقدیر و تشکر از حضور مردم در فصل کار و برداشت پنبه، موضوع اهمیت مشارکت مردم در حفظ منابع آب و خاک روستا و مدیریت مشارکتی منابع طبیعی را تشریح نمودند.
ایشان افزودند بر اساس تجربیات موفقی که در منطقه مانه و سملقان داشته ایم کشت عناب، زرشک، باریجه و … در راستای افزایش درامدزایی و بهبود وضعیت اقتصادی جوامع محلی در راستای هدف اصلی حفظ منابع آب و خاک می تواند بسیار موثر واقع شود.
آقای مهندس گفتند اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مانه و سملقان در صورت مشارکت جوامع محلی جهت اجرای پروژه های مشارکتی جنگلکاری آمادگی کامل خود را اعلام میدارد. از جمله نهال زرشک و بذر باریجه را به صورت رایگان می تواند در اختیار بهره برداران و آبخیزنشینان قرار دهد.
همچنین ادامه دادند که اداره منابع طبیعی جهت برگزاری انواع کلاس های آموزشی از جمله نحوه کاشت نهال و بهره برداری بر اساس تقاضای جوامع محلی، آمادگی دارد.

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *