کارگاه آموزشی تشکیل تشکل ها و تعاونی های منابع طبیعی و آبخیزداری و نقش آنها در توسعه پایدار منابع طبیعی-شهرستان مانه و سملقان- حوزه ارناوه- روستای بربرقلعه

روز شنبه مورخه ۱۸/۰۸/۹۸ کارگاه آموزشی باعنوان تشکیل تشکل¬ها و تعاونی های منابع طبیعی و آبخیزداری و نقش آنها در توسعه پایدار منابع طبیعی با حضور تسهیلگر پروژه (لیلا نظری) و جوامع محلی در محل حوزه آبخیز ارناوه-روستای بربرقلعه برگزار شد.
در ابتدای جلسه تسهیلگر پروژه مزیتها و شرایط عمومی و اختصاصی تشکیل تشکل را به طور کامل تشریح نمودند و با مشارکت حاضرین مورد بررسی قرار دادند. لازم به ذکر است که با توجه به فعالیتهای پروژه های مشارکتی منابع طبیعی در این روستا، صندوق اعتباری خرد روستا با ۸۰ نفر عضو در حال فعالیت می باشد و اهالی روستا در اجرای پروژه های منابع طبیعی مشارکت بسیار بالا و رضایت بخشی را داشته اند.

در نهایت مقرر گردید در راستای هدف اصلی حفظ منابع طبیعی- فاارغ التحصیلان منابع طبیعی روستا اقدامات لازم را در راستای ایجاد تشکل پیگیری نمایند.
در ادامه تسهیلگر پروژه به فعالیتهای مشارکتی که خود مردم در برنامه ریزی، اجرا و مدیریت نقش موثری داشتند اشاره نمود و بیان کردکه مردم این روستا توانمندی بالایی را در راستای توسعه روستا و حفظ و احیای منابع طبیعی محیط پیرامون خود دارند. بنابراین در جهت حفظ انسجام مردمی ایجاد شده، شفاف سازی مسائل صندوق در راستای افزایش اعتماد سازی و افزایش مشارکت تلاش های مستمر و مداومی توسط اهالی صورت پذیرد.
همچنین اهالی روستا درخواست آموزش تئوری و کاربردی اصلاح نژاد دام را در راستای افزایش درامد با در نظر گرفتن حفظ مراتع داشتند که مقرر گردید تسهیلگر پروژه هماهنگی لازم جهت برگزاری این دوره را انجام دهند.

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *