انعقاد تفاهمنامه همکاری چهارجانبه فی مابین سازمان جهاد کشاورزی استان، اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری ، اداره کل دامپزشکی استان و قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه جواد الائمه

در مورخ ۹۸/۰۳/۱۸ تفاهمنامه همکاری چهارجانبه فی مابین سازمان جهاد کشاورزی استان با امضاء دکتر عبدالله یوسفی، اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان با امضاء مهندس حسن وحید، اداره کل دامپزشکی استان با امضاء دکتر سید محمد مهدی احمدی، قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه جواد الائمه با امضاء سرهنگ پاسدار محمد رضا شجاع با هدف همکاری در اجرای پروژه توسعه رسته دام سبک در محیط بسته منعقد گردید.
نشست مشترک مذکور با تلاوت آیاتی از قرآن کریم آغاز شد. سپس دکتر یوسفی در ارتباط با این تفاهمنامه اذعان داشت: هدف از امضای تفاهم نامه توسعه دام سبک استان و ایجاد هم افزایی جهت بهره وری بیشتر از ظرفیت و پتانسیل استان است. وی گفت: با توجه به شرایط اقلیمی و جغرافیای مراتع و همچنین استفاده از دانش و فن آوری علمی نوین، تولیدات دام سبک استان از کیفیت و کمیت ارزشمندی برخوردار است که امید است در سال مزین به نام رونق تولید انعقاد اینگونه تفاهم نامه ها و همکاری مابین دستگاه های اجرایی گامی در تحقق این شعار باشد.

سرهنگ پاسدار محمد رضا شجاع، فرمانده قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه جواد الائمه گفت: هدف از توسعه پروژه دام سبک ارتقاء معیشت در مناطق محروم است که تاکنون در این زمینه استان خراسان شمالی بسیار موفق عمل نموده است و در حال حاضر ۱۵ استان دیگر از این پروژه الگوبرداری می کنند. وی افزود: تاکنون این طرح در ۱۰ روستای هدف اجرایی شده است که امید است در سال رونق تولید طی امضای این تفاهم نامه به ۴۰ روستا افزایش یابد.

دکتر سید محمد مهدی احمدی، مدیر کل اداره دامپزشکی استان گفت: بحث همزمان سازی فحلی می تواند خیلی از مشکلات دام سبک از جمله تغذیه راحت تر، صرفه جویی در زمان، مدیریت گله و واکسیناسیون راحت تر را حل نماید و ادامه داد که این اداره کل جهت هر نوع همکاری با این مجموعه اعلام آمادگی می کند.

در پایان حسن وحید، مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بیان کرد: پروژه مدیریت جامع حوزه های آبخیز در حوزه آبخیز سد شیرین دره با انسجام بخشی سازمانی و همکاری گسترده دستگاه ها و ظرفیت سازی جوامع محلی و تصمیم گیری و برنامه ریزی پایین به بالا در راستای توسعه روستایی منجر به نتاجی چون افزایش راندمان تولید، افزایش سطح درامد، اشتغالزایی شده است. وی افزود: تا کنون این پروژه با قرارگاه پیشرفت پروژه های مشارکتی توسعه فرش و تهیه طرح مرتعداری و توسعه دام سبک را در روستاهای پایلوت پروژه اجرایی نموده است که هدف اصلی از اجرای پروژه توسعه دام سبک در محیط بسته، کاهش فشار بر مراتع و حفظ منابع طبیعی است.

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *