روستای قلهک

روستای قلهک شامل دو روستای علیا و سفلی میباشد. که به فاصله تقریبا  یک کیلومتر از یکدیگر قراردارند.این روستا در فاصله ۵۸ کیلومتری شمال غرب شهرستان شیروان واقع است. و از طرف شمال به روستای شناقی علیا و از جنوب به ینگه قلعه پایین و از غرب به روستای حلوا چشمه محدود میگردد که جز دهستان قوشخانه شیروان است.پروژه مدیریت جامع و منارید از سال ۱۳۹۵ در این روستا فعالیت دارد.

با استفاده از روش ترسیم ماتریس زوجی ، پروژه­ های اولویت دار در این روستا استخراج شد که به ترتیب پروژه های ۱-کمبود آب،۲- آموزش و اشتغالزایی اولویت بندی گردید.

با توجه به الویت ها در زمینه آموزش تاکنون ۱۱۴۲ نفر- ساعت کارگاه ظرفیت سازی،۴۲۶۲ نفر ساعت کارگاه آموزشی و معیشتی در زمینه ایجاد کسب و کار و ایجاد معیشت جایگزین برگزار گردیده است.

پروژه هایی که در روستای قلهک با کمک ارگان های دولتی، پروژه مدیریت جامع و منارید،مشارکت جوامع محلی اجرا گردیده است شامل موارد ذیل می باشد:

۱-احداث کانال انتقال آب ۲-احداث سه باب آبشخور  و مرمت سه دهنه چشمه ۳-  اجرای طرح آموزشی معیشتی پته دوزی ویژه بانوان ۴- برگزاری ذو مرحله کلاس آموزش خیاطی با ارائه مدرک فنی و حرفه ای به ۲۲ نفر از بانوان به مدت ۶۸۰ ساعت.

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *