اعضای کمیته فنی پروژه مدیریت جامع و منارید استان خراسان شمالی از دستاوردها و تجربیات موفق پروژه منارید و جایکا در استان چهارمحال و بختیاری بازدید کردند.

اعضای کمیته فنی پروژه مدیریت جامع و منارید استان خراسان شمالی در مورخ ۱۷ و ۱۸ مهر ماه ۱۳۹۶ از دستاوردها و تجربیات موفق پروژه منارید و جایکا در استان چهارمحال و بختیاری بازدید کردند.

بازدید تیم اعزامی از پروژه های بیولوژیک بادام کاری و گیاهان دارویی روستای سامان استان چهارمحال و بختیاری
بازدید کنندگان با نحوه کشت، شیوه مشارکت، نحوه آبیاری و اهمیت این پروژه در راستای پروژه بین المللی منارید- حفظ آب و خاک و افزایش اعتماد و مشارکت جوامع محلی آشنا شدند و نماینده طرح مرتعداری به سوالات مختلف بازدید کنندگان پاسخ دادند.

بازدید تیم اعزامی از پروژه های اجرا شده توسط پروژه منارید و جایکا در منطقه بازفت استان چهارمحال و بختیاری
در مورخ۱۷/۷/۹۶ بازدیدی از پروژه های اجرا شده توسط پروژه منارید و جایکا در منطقه بازفت استان چهارمحال و بختیاری به عمل آمد.
حسابدار جوامع محلی نحوه تشکیل صندوق، شیوه مشارکت جوامع محلی، تعداد افراد عضو در صندوق، وام های پرداخت شده و اشتغال های ایجاد شده توضیحات کاملی ارائه نمودند و مشارکت جوامع محلی را عامل اصلی توسعه روستا دانستند و به سوالات متعدد اعضای کمیته فنی و تیم منارید خراسان شمالی پاسخ دادند.
همچنین از آبگرمکن های خورشیدی نصب شده با هدف حفظ منابع طبیعی بازدید شد.
در ادامه بازدیدی از قرق مشارکتی جنگل های دهناش به عمل امد که پس از ظرفیت سازی صورت گرفته توسط پروژه منارید و جایکا، ۱۳۰ نفر از جوامع محلی نسبت به قرق جنگل ها و کشت گیاهان دارویی مختلف اقدام کرده بودند.

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *