برگزاری دومین کمیته مدیریت جامع حوزه آبخیز شهرستان بجنورد

دومین کمیته مدیریت حوزه آبخیز شهرستان بجنورد در مورخ ۹۵/۱۰/۱به ریاست فرماندار محترم شهرستان بجنورد و با حضور مدیر کل محترم منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی، کارشناس مسئول هماهنگی پروژه، روسای ادارات شهرستان بجنورد، نمایندگان جوامع محلی و تیم دبیرخانه استانی پروژه در محل سالن جلسات فرمانداری شهرستان بجنورد تشکیل شد.
در این جلسه مهندس وحید مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان به مشکلات زیست محیطی جوامع امروز، کاهش توان سرزمین، فرسایش خاک و سایر معضلات زیست محیطی اشاره نموده و مدیریت همه جانبه و جامع را راه حلی برای حل معضلات دانستند. ایشان پروژه مدیریت جامع و منارید را به عنوان الگویی قابل تعمیم به سایر مناطق دانستند.
همچنین دکتر فرامرز، معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی استان گزارش کاملی از عملکرد و اقدامات اجرایی پروژه ارائه نمودند.
فرماندار محترم شهرستان بجنورد، جناب آقای حاجی زاده ضمن تشکر از اقدامات پروژه بیان نمودند آمادگی تخصیص اعتبار به این پروژه را دارند و اظهار داشتند باید سعی شود اطلاع رسانی درست از پروژه به عمل آید و مردم آگاهی کامل از پروژه پیدا کنند.
از جمله نکات قابل توجه در این جلسه حضور نمایندگان جوامع محلی روستاهای پایلوت پروژه بود که از اجرای پروژه در روستای خود اظهار رضایت نمودند.
مصوبات جلسه:
-مقرر شد یک جلسه تا پایان سال ۹۵ جهت ارائه گزارش از روند اجرایی پروژه توسط کمیته مدیریت جامع حوزه آبخیز ارائه گردد.
-مقرر شد دستگاه های اجرایی لیست پروژه های عمرانی و آموزشی خود را که در حوزه پروژه دارند به دبیرخانه این کمیته ارائه دهند.

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *