کمیته مدیریت جامع حوزه های آبخیز و منارید شهرستان بجنورد

کمیته مدیریت حوزه شهرستان، نهاد تصمیم گیری در ارتباط با حوزه است که متشکل از کلیه نهادها دولتی و غیردولتی دست اندرکار حوزه است. این کمیته با بررسی پیشنهادهای کمیته فنی، جوامع محلی و سایر دست اندرکاران برای ارتقائ وضعیت حوزه نسبت به هر یک از آنها تصمیمان لازم را اخذ خواهد نمود و آنها را جهت درج در برنامه استانی به کمیته استانی مدیریت جامع حوزه آبخیز ارجاع خواهد داد .

مدیریت اصولی و پایدار عرصه های منابع طبیعی مستلزم یکپارچگی اقدامات، همراه با پذیرش و مشارکت موثر مردم است. از سوی دیگر تجربیات بین المللی و ملی این مهم را به اثبات رسانده که بدون مشارکت تمامی دست اندرکاران، به ویژه ذینفعان محلی، مدیریت جامع حوزهای آبخیز میسر نشده و اثر بخشی طرح ها و پروژه ها با چالش جدی مواجه خواهد شد. مدیریت جامع حوزه آبخیز فرآیندی آگاهانه است که در آن جنبه های مختلف مرتبط با منابع طبیعی در یک سیستم مدیریتی هماهنگ و منسجم به منظور دستیابی به اهداف توسعه پایدار حوزه های آبخیز(بیوفیزیکی، اجتماعی، اقتصادی واکولوزیکی) طراحی و اعمال می شود. فعالیت پروژه مدیریت جامع حوزه های آبخیز و منارید شهرستان بجنورد از سال ۹۴ شروع شد.

هدف کلی پروژه جامع نگری و جامعه نگری و نهادینه سازی مشارکت واقعی مردم به منظور دستیابی به حفاظت و بهره برداری پایدار از عرصه های منابع طبیعی می­باشد. کمیته مدیریت جامع حوزه های آبخیز هر ۴ ماه با ریاست فرماندار(رئیس کمیته ) و دبیری اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان (دبیر کمیته) و اعضای کمیته (روسای ادارات سطح شهرستان) برگزار میگردد.

اعضای کمیته مدیریت جامع حوزه های آبخیز شهرستان بجنورد به شرح ذیل می­باشد:

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *