آبگیری و سر ریز شدن بندهای احداثی در حوزه های آبخیز ایور و خراشا جربت و چشمه خان

بارش های اخیر موجب پرشدن و سرریز شدن آب از بندهای احداثی توسط معاونت آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان خراسان شمالی گردید.

آبگیری و پخش سیلاب حوزه آبخیز ایور

حوزه آبخیز ایور جاجرم بصورت یک زیرحوزه هیدرولوژیک با مساحتی در حدود ۵۵۰۰ هکتار ،در استان خراسان شمالی ، شهرستان جاجرم و در فاصله طول جغرافیایی ۵۶ درجه و ۸ دقیقه و ۵۸ ثانیه تا ۵۶ درجه و ۱۵ دقیقه و ۵۳ ثانیه و عرض جغرافیایی ۳۶ درجه و ۵۸ دقیقه و ۳ ثانیه تا ۳۷ درجه و ۴ دقیقه و۲۶ ثانیه واقع شده است. این روستا در فاصله ۸ کیلومتری و در غرب شهرستان جاجرم قرار گرفته است.

آبگیری سرریز بند انحرافی پخش سیلاب حوزه آبخیز خراشاجربت شهرستان جاجرم و انحراف آب به سمت عرصه پخش
حوزه آبخیز خراشا-جربت جاجرم با مساحتی در حدود ۵/۸۱۱۶ هکتار در حوزه آبخیز کویر مرکزی و از نظر سیاسی در محدوده شهرستان جاجرم و در فاصله طول جغرافیایی ۵۶ درجه و ۳۸ دقیقه و ۳۶ ثانیه تا ۵۶ درجه و۴۸ دقیقه و۱۱ ثانیه و عرض جغرافیایی ۳۷ درجه و۶ دقیقه و ۳ ثانیه تا ۳۷ دقیقه و۱۳ دقیقه و ۰ ثانیه واقع شده است. در داخل حوزه روستا وجود ندارد . حوزه آبخیز خراشا-جربت بصورت یک حوزه هیدرولوژیک و با جهت شمال غربی – جنوب شرقی می باشد. عرصه موردنظر جهت پخش سيلاب در خروجي حوزه و در بالادست جاده ارتباطي خراشا- جربت واقع شده است.

سر ریز بند خاکی چشمه خان

حوزه چشمه خان- اسپاخو با مساحتی در حدود ۷۱۴۴/۶ هکتار در شهرستان گرمه واقع شده است.

 

 

 

 

 

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *